Розробка нідерландської компанії Foamplant – субстрат зі спеціального пінополістиролу для вирощування овочів у теплицях – має всі важливі властивості органічного субстрату, проте забезпечує значно ефективніший контроль і керування процесом росту рослин.

Foamplant виготовляє контейнери для розсади з піни, яка підлягає повному біорозкладанню. Інновація була представлена на премію GreenTech Innovation Award у категорії «Сталий розвиток».

«Форма містить субстрат з відкритою структурою для розвитку коренів, за допомогою якого виробники можуть, серед іншого, контролювати водопоглинаючу здатність», – розповів Martin Tietema, генеральний директор компанії Foamplant.

Переваги субстрату з піни

Керованість. Наприклад, виробники можуть влітку обирати піну, яка має високу водомісткість, щоб запобігти зневодненню, тоді як взимку культури вимагають субстрату з меншою водомісткістю (це запобігатиме утворенню цвілі, коли вода повільно випаровується).

Якість.  Після багатьох років досліджень і розробок компанія освоїла виготовлення піни і гарантує незмінну якість субстрату – як завдяки використовуваним матеріалам, так і завдяки постійному, чистому і стерильному процесу виробництва. Ця перевага важлива, наприклад, для країн, які мають жорсткі експортні вимоги до імпорту органічного матеріалу.

Здоров’я. Субстрат не містить патогенів, що знижує ризик виникнення грибків і захворювань порівняно з органічним матеріалом.

Foamplant уже подала заявку на патент та зосереджується на поступовому впровадженні субстрату на ринок. У компанії стверджують, що на сьогодні можуть виробляти сотні мільйонів контейнерів на рік.

«Ми очікуємо, що наприкінці 2019 року ми представимо на ринок ці об’єкти власного виробництва.», – заявив  Martin Tietema.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...