У свинарстві спостерігається тренд на укрупнення підприємств. Понад 2/3 промислових свиней сконцентровано на 124 фермах із поголів’ям більше 5 тис. голів, і їхня питома вага поступово зростає.

Про це заявила керівник аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

Галузь свинарства продовжує розвиватися в умовах структурних змін. Чисельність підприємств зменшується постійно, підкреслила вона. Так, з 2015 року контрагентів поменшало на 1 тис. – переважно це були дрібні оператори.

«72% свиней сконцентровано у господарствах потужністю понад 5 тис. голів, – зазначила експерт. – Ще 13% – у господарствах потужністю від 2 до 5 тис. голів».

За словами Олександри Бондарської, збільшують свою питому вагу на ринку оператори, які утримують понад 5 тис. голів. Вони оптимізовують своє виробництво та  працюють над розвитком підприємств.

«Господарства з чисельністю поголів’я від 2 до 5 тис. голів демонструють бажання розвиватися, – зауважила вона. – Менші ж або стагнують, або в критичні моменти ухвалюють рішення про вирізання поголів’я. Вони не мають бажання повертатися на ринок через ризики, зокрема, втрат через АЧС».

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...