В Україні презентовано новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови», який вводиться в дію з 10 червня 2019 року – до початку 2019/20 маркетингового року.

Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови», повідомляє Мінагрополітики.

Стандарт є обов’язковим. Серед основних змін – скорочення загальної кількості класів зерна пшениці м’якої. Загалом є чотири класи, з яких три призначаються для використання на продовольчі потреби, один – на непродовольчі цілі, а також для торгівлі (експорту).

Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращих категорій за допомогою відповідних технологій підробітку.

Також у новому стандарті змінилось визначення класоутворюючих показників та параметрів якості зерна.

Від представників компаній переробної галузі, які займаються виробництвом борошна хлібопекарського та хлібобулочних виробів, особлива увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка, клейковини.

Уперше до стандарту, пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого – значення сили борошна.

Мінагрополітики та Держпродспоживслужба рекомендують суб’єктам господарювання, які здійснюють приймання, зберігання, переробку, відвантаження зерна пшениці урожаю минулих років, які зараз зберігаються, але будуть відвантажуватися в 2019/20 МР, до початку заготівлі зерна урожаю 2019 року всі партії зерна урожаю попередніх років повинні бути переважені (проінвентаризовані), а результати оформлені актами зачистки.

Не рекомендується об’єднання особових рахунків зерна нового й старого врожаїв, які не були переважені (проінвентаризовані).

Водночас допускається об’єднання партій зерна врожаю попередніх років, однорідних за якісними показниками (станом вологості та засміченості, іншими класоутворюючими показниками якості), крім зерна, закладеного в державний реєстр.

Не підлягають об’єднанню партії «здорового» зерна врожаю поточного року із зерном врожаю попередніх років, що піддавалося фумігації або самозігріванню.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...