5

Український завод американської компанії “Дакса Бунге” з’явиться в селі Демківка Тростянецького району Вінницької області. 

– Завод з переробки кукурудзи на крупу матиме потужність 300 тонн на добу. Площа території майбутнього заводу становитиме близько 3 га. Запланована потужність по переробці – 75 тисяч тонн кукурудзи спеціальних харчових сортів на рік, – розповів директор ТОВ “Дакса Бунге Україна” Юрій Бобрик.

Очікується, що спершу на заводі працюватиме 31 робітник. Окрім будівництва самого заводу, планують реконструювати вже наявні три зернові склади.

– Проблем, які б загрожували нашому проекту немає. Більше того, в нас є досвід реалізації подібних та більш масштабних проектів у інших областях України. Такої підтримки, як тут, чесно кажучи, ми не бачили ніде, – зазначає директор ДПЗ ІІ “Сантрейд” Дмитро Горшунов.

В будівництво заводу інвестують близько $14 млн. За словами голови Тростянецької РДА Леоніда Лобаня, для Демківки цей завод стане “оазою життя”, адже тут раніше не було великих підприємств.

– Компанія, яка інвестує такі кошти в досить непростий для країни час, заслуговує на всебічну підтримку і це приклад того, що життя продовжується і потрібно працювати. – каже голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

В подальшому, після старту виробництва, завод планує закуповувати кукурудзу в місцевих виробників, а 80% готової продукції відправляти на експорт. Наразі основне обладнання для переробки кукурудзи постачається італійським виробником.

Повідомляє propozitsiya.com