44-696x345

Нагальні потреби збереження ґрунтів, підвищення їх родючості та ефективності використання, оптимізації, ощадливого використання добрив, ЗЗР, насіння та інших ресурсів спонукають до пошуку інноваційних шляхів ведення сільськогосподарського виробництва. Так, однією із загальносвітових тенденцій і практик є застосування точного землеробства. 

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час панельної дискусії «Розвиток систем точного землеробства – наше майбутнє», яка нещодавно пройшла в рамках XXXI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019». Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Українського клубу аграрного бізнесу, Національної академії аграрних наук України, Державного космічного агентства України, аграрних компаній та підприємств.

«Перехід до точного землеробства дозволить удосконалити та підвищити рівень технологій вирощування сільськогосподарських культур. Зокрема, йдеться про використання GPS, сенсорів, безпілотних літальних апаратів, диференційованого внесення добрив, висіву насіння та іншої техніки, яка допомагатиме аграріям ставати більш конкурентоздатними», – відмітив В.Топчій.

Заступник Міністра додав, що отримані 70 мільйонів тонн зерна та рекордний експорт сільгосппродукції у 2018 році (18,8 млрд. доларів) став можливим, у тому числі, й за рахунок переходу на сучасні технології та використанню інноваційної техніки та обладнання у сільськогосподарському виробництві.

«На даний час навіть невеликі сільгосппідприємства із земельним банком від 100 гектарів і більше можуть досить успішно застосовувати окремі технології точного землеробства, підвищуючи ефективність власного виробництва», – підкреслив В.Топчій.

Довідково:

Згідно з оцінками експертів, наразі в Україні окремі елементи точного землеробства застосовуються на 20-30% оброблюваних площ (близько 8 мільйонів гектарів). Агрохолдинги України використовують елементи точного землеробства на 50% площ – при внесенні засобів захисту рослин і лише на 4% площ – при посіві та внесенні мінеральних добрив. В той час, як в аграрії Сполучених Штатів Америки майже на 80% своїх посівних площ використовують ті чи інші елементи точного землеробства.

Повідомляє propozitsiya.com