Міністерство економіки та фінансів Франції надало 560 тисяч євро для будівництва першої в Україні системи Energy storage(енергонакопичувач) для балансування сонячних і вітрових електростанцій станцій.

Проект реалізуватиметься у партнерстві з французькими R’eseau de Transport d”Electricit’e (RTE) і її “дочкою” RTE International, яка у найближчі півроку розроблятиме техніко-економічне обґрунтування та технічні завдання для подальших робіт. Передбачається, що потім визначать можливу вартість будівництва, створять модель майбутньої системи зберігання, а також дорожню карту із переліком необхідних заходів.

Проект EnergyStorage має велике значення для майбутнього розвитку української енергетики та її інтеграції з енергосистемою континентальної Європи, зазначають в Укренерго.

«Однією із вимог інтеграції нашої країни до ENTSO-E є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти, – пояснюють у компанії. – До того ж збільшення обсягів виробництва вітрової та сонячної електроенергії вимагає будівництва додаткових високоманеврових потужностей у відповідності з екологічними вимогами європейських країн – і енергонакопичувачі можуть вирішити це завдання».

Метою пілотного проекту EnergyStorage є випробування методів балансування сонячних і вітрових електростанцій, кількість яких в України стрімко зростає. За прогнозами, до 2035 року питома вага «зеленої» енергетики в енергобалансі становитиме близько 25%.

«Компанія RTE-International надаватиме консультаційну підтримку для розвитку української енергетичної системи відповідно до міжнародних стандартів, – зазначив Ніколя Бреам, керівник RTE-International. – Ми залучатимемо до співпраці лідерів у сфері енергонакопичувальних технологій – французькі компанії Saft, Bluesolutions, CleanHorizon та Entech».

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.