Останні три роки коливання ціни на кукурудзу відбувалося у діапазоні 10–20 доларів за тонну. Однак усі, мабуть, пам’ятають, як ціни на кукурудзу були на рівні 300 доларів за тонну — зокрема, у 2010 та 2012 роках. Була і ціна 130 доларів за тонну (2009 та 2014 роки).

Наразі вітчизняних аграріїв турбує питання: чи повернеться стрімке коливання ціни на кукурудзу — в межах плюс-мінус 30–40 доларів за тонну?

Також ключовим запитанням для фермера залишається питання захисту від цінових ризиків?

Одним із найефективніших інструментів захисту від зменшення цін є укладання форвардних контрактів. Наприклад, у 2018 році використання форвардних контрактів на кукурудзу мало ефект захисту при зниженні цін на неї саме під час збору врожаю.

Зокрема, навесні 2018-го при укладанні форвардних контрактів експортні ціни на кукурудзу були в середньому на рівні 170 доларів за тонну. Але під час збору врожаю вони впали до 150 доларів за тонну. Отже, ефект від використання форвардних контрактів на кукурудзу в 2018 році становив близько 20 доларів на кожній тонні. Якщо взяти за основу середню врожайність культури у 9 тонн, то такий ефект призвів до додаткових 180 доларів доходу з 1 га.

Відтак, взявши участь у форвардній програмі, фермер отримує три ключових переваги:

  • захищеність від падіння ціни на врожай;
  • право перегляду ціни у бік збільшення;
  • безкоштовний аналітичний супровід.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...