Одним із економічних ризиків в Україні в другій половині 2019-го року є уповільнення темпів економічного зростання (2,5–2,7%), що може призвести до несприятливої ситуації на валютному ринку. У запобіганні цьому експерти покладають надії зокрема на продукцію аграріїв.

Про це повідомляє голова Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Розмірковуючи, що може зашкодити стабільності гривні в Україні і як цьому можна зарадити, Богдан Данилишин наголошує, що Україна дуже залежить від світових цін на сировину і ситуації в економіках країн, які є її основними торговельними партнерами.

Ціна на зернові у світі не зростатиме

Експерт відзначає, що у 2019 році у світі немає серйозних передумов для зростання ціни на зернові, які є основною статтею українського аграрного експорту. Аргументом до цього є прогнози щодо збільшення світового виробництва зерна (на 2,7% за прогнозами ФАО).

Підвищення глобального споживання зернових

Проте, за словами Богдана Данилишина, привід для обережного оптимізму дає прогноз зростання світового споживання зернових у 2019–2020 роках на 1,5%. При цьому очікують, що найбільшою мірою підвищиться споживання фуражного зерна – на 1,7% порівняно з 2018–2019 роками.

Експерт вважає, що це може зіграти на користь українській економіці, оскільки «Україна – великий гравець світового ринку якраз фуражного зерна».

Сила фуражного зерна

З огляду на прогнози щодо чергових рекордів з виробництва (63–65 млн т) та експорту (43–46 млн т) зерна в Україні у 2019–2020 МР, голова Ради НБУ передбачає, що експортна виручка українських аграріїв може зрости за рахунок поставок на світовий ринок великих обсягів зернових.

Своєю чергою зростання вартості експорту може посприяти встановленню балансу на валютному ринку, – підсумовує Богдан Данилишин.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...