В аграрно-промисловому комплексі Чилі діє система державних корпорацій, спрямована на підвищення технологічного рівня виробництва, сортової й екологічної чистоти продукту.

Державна агенція ProChile нікому не роздає гроші, але допомагає вийти на нові ринки, знайти зовнішніх партнерів, створити торговельне представництво тощо. Наразі представництва агенції є в 56 країнах світу.

Проте основною формою державної політики в аграрній галузі є створення кластерів.

Дана політика активно була застосована в галузі вирощування лосося та форелі. На початковому етапі уряд вжив заходів для забезпечення кластера енергоресурсами і кормом для риби.

Крім того, на основі державно-приватного партнерства було створено інститути підтримки експорту, що вивчали ситуацію на ринку і вказували найвигідніші його сегменти, а також мережу агентств з експорту продукції вітчизняних виробників.

Далі до них додалися урядова організація Fundacion Chile, яка впроваджувала у чилійське рибництво нові перспективні технології і стандарти якості, перейняті в інших світових виробників, а також асоціація Salmoexport, що безпосередньо експортувала рибну продукцію.

Ще один ефективний аграрний кластер було створено в ягідництві. На першому етапі держава навіть безкоштовно роздавала саджанці малини. Тепер, коли система ефективно діє, підтримкою є тільки кредит під 3-4% річних. 

Чилійський уряд також частково фінансує заходи з просування продукції на нові ринки на засадах державно-приватного партнерства. В результаті Чилі щороку експортує ягід на $4 млрд.

До складу ягідного кластера входять як малі виробники, так і більші, що мають власні переробні потужності. Вирощують суницю садову, малину, ожину, черешню. Невіддільною частиною кластера є потужності з охолодження ягід. Також виробники ретельно дотримуються вимог безпечності продукції, адже один із основних ринків для чилійської ягоди – ЄС.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.