Сільськогосподарська галузь є локомотивом для української економіки, яка приносить близько половини валютної виручки в країну. Про це сказав заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета на конференції Grain&Maritime Days in Odessa-2019 . 

«Зараз українські аграрії здатні отримувати високу врожайність сільгоспкультур, зокрема, по кукурудзі вона досягає 10 т/га. Раніше таке було тільки в Америці. В Україні так само зростає продуктивність тваринництва. Звичайно, ще не вирішеним залишається питання логістики, адже, щоб доставити товар з Волинської області в порти необхідно робити велике коло в обхід через половину Європи», – зазначив він.

В. Шеремета визнав, що великий врожай кукурудзи, який був отриманий в Україні у 2018 році не приніс істотного прибутку аграріям, при тому, що українське зерно вирощується без ГМО. «І це я стверджую. Якщо по сої у нас є питання, то кукурудза точно не генно модифікована», – акцентував заступник міністра.

Зотриманими обсягами кукурудзи Україні вдалося впоратися шляхом рекордного експорту, а ось по сої фіксуються великі перехідні залишки, зокрема, викликані скасуванням повернення ПДВ при поставках на зовнішні ринки.

«Тепер склади затоварені цією продукцією. Може з часом все налагодиться і буде як з соняшником. Хоча і тут є свої моменти. Зокрема, з огляду на податок на вивіз насіння соняшнику, фермери недоотримують прибуток, так як переробники, знаючи, що на експорт насіння соняшнику не підуть, свідомо занижують ціни», – пояснив В. Шеремета.

Про це пише propozitsiya.com