Експерти передбачають кардинальні зміни на ринку малини. Зростання потужностей із заморожування ягід в Україні вірогідно посилить у новому сезоні конкуренцію за сировину. Цей факт на тлі прогнозованого зниження пропозиції малини може привести до значного подорожчання цієї ягоди.

Україна

Аналітики відзначають, що у 2018 році виробництво малини в більшості господарств було відверто збитковим. Тож у 2019 році вперше за тривалий час площі під малиною в Україні скоротилися, через що очікується зменшення обсягів врожаю цієї ягоди.

Водночас в Україні зросли потужності із заморожування ягід у міжсезоння. За словами експертів, темпи цього зростання навіть перевершили очікування учасників ринку. Найімовірніше, така ситуація зумовить посилення конкуренції за сировину. Вже зараз заморожування суниці садової просувається досить швидкими темпами.

Зростання конкуренції за сировину на тлі ймовірного зниження пропозиції дає підстави очікувати, що малина помітно подорожчає. Аналітики вважають, що ціни на малину можуть повернутися до цін 2017 року($0,71 за кілограм).

Європа

Економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак розповів, що цього року зафіксовано значно менші площі під малиною в Європі. У 2017 і 2018 роках різко скоротили виробничі площі під малиною фермери Сербії, Боснії та Герцеговини, значно знизила обсяги виробництва малини і Польща.

Таким чином, у 2019 році виробництво малини в Європі може помітно зменшитися.

«На тлі зниження запасів замороженої продукції світова ціна на заморожену малину цілком може відновитися до рівнів 2016-2017 років, що дасть поштовх ціні на малину в Україні», – прогнозує Андрій Ярмак.

Про це повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...