Дрони відкривають перед фермером широкий спектр можливостей – від оцінювання стану посівів до визначення обсягів зерна на складах і внесення добрив та ЗЗР. Серед різномаїття безпілотників фермери обирають модель, яка найбільше відповідатиме їхнім потребам і вимогам.

Хоча застосування технологій в агросекторі на початку потребує певних інвестицій, вони швидко себе виправдовують, зменшуючи затрати часу і робочої сили.

Що можуть дрони

-аналізувати ґрунт (тип, кислотність, рельєф);
-створювати точні карти полів і посівів;
-вносити мінеральні добрива та ЗЗР;
-відстежувати стан культур на всіх етапах дозрівання;
-оцінювати необхідність підживлення культур чи внесення пестицидів;
-визначати точну площу ділянок;
-вимірювати обсяги культур, зокрема зерна на складах.

Які можливості дрони надають аграріям

-планувати сівозміну;
-оптимізувати бюджет, зменшуючи витрати коштів;
-отримувати кращий врожай;
-збільшувати ефективність бізнесу;
-оптимізувати земельний банк, використовувати кожен гектар з максимальною віддачею;
-прораховувати ризики;
-впроваджувати точне землеробство.

Безпілотники, які найчастіше використовують у сільському господарстві 

Для розпилення пестицидів і добрив

Октокоптер Agras MG-1S (DJI, Китай) – дає змогу за один виліт розпилити хімречовини на площі до 1 га. До нього кріпляться баки на 10 літрів із системою обприскування. Одного заряду вистачає на 10 хв.

VTOL HAWK (MegaDrone, Україна) – дає змогу за один виліт, який триває 60 хв, покрити поле площею 1 тис. га. Його перевага в простоті управління і невеликих розмірах. Використовується для внесення трихограм, але можна встановити камеру для зйомки.

Для точного землеробства і визначення стану рослин

Bluegrass Fields (Parrot, Франція) – за допомогою двох камер фіксує кількість світла, яке поглинають і відображають рослини. Ці дані використовують для аналізу стану культур. Може створювати карти NDVI в режимі реального часу.

DroneePLANE (Dronee, Україна) – легкий дрон літакового типу. Дає змогу за один виліт, який триває 60 хв, покрити поле площею до 450 га. Призначений для створення максимально точних ортофотопланів. Дрон добре підходить для новачків, його легко запускати.

Повідомляє Landlord