В Японії планують встановити три офшорних вітропарки загальною потужністю 2200МВт.

Зокрема, компанія Aomori Nishikita Offshore Wind Power Company Joint – спільне підприємство компаній Hitachi Zosen Corporation і Eco Power заявила про спорудження офшорного вітропарку сумарною потужністю 500 МВт біля узбережжя японської префектури Аоморі.

В акваторії вітропарку планується встановити до 125 вітрових турбін потужністю від 4 до 9,5 МВт кожна. Планується, що вітропарк біля Аоморі введуть в експлуатацію після 2025 року.

У префектурі Тіба японська компанія TEPCO має намір побудувати ВЕС  потужністю 1 000 МВт. Будівництво може початися у квітні 2019 – березні 2020 року.

Натомість японська компанія Tohoku Electric і португальська Renova розробили проект офшорної ВЕС потужністю 700 МВт біля узбережжя річки Юрихондзе у префектурі Акіта. Будівництво ВЕС планується розпочати у 2021 році, а введення в експлуатацію – у фінансовому 2024 році.

У грудні 2018 року уряд Японії ухвалив законопроект, який покликаний сприяти використанню територіальних вод країни для розвитку офшорної вітрогенерації. Новий закон дозволяє уряду визначити приблизно п’ять придатних для розвитку вітрової генерації зон у територіальних водах і запустити перші тендери за проектами будівництва офшорної вітрогенерації. Переможцям торгів буде надано право користування зонами протягом 30 років.

Раніше розробники проектів будівництва офшорної вітрогенерації орієнтувалася на використання пільгових тарифів (FiTs) на електроенергію. Натомість розвиток системи відбору, заснованої на проведенні державних тендерів, демонструє готовність японського уряду до довгострокових інвестицій у даний сектор. Це спонукає ряд потужних японських компаній вдосконалювати свої технології в розвитку вітроенергетики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...