В Нідерландах створили новітню систему для забезпечення теплиць електрикою і теплом – шляхом перетворення енергії сонця. Сьогодні унікальна технологія, що використовує енергію з відновних джерел, уже впроваджена в тепличному господарстві у Франції.

Оскільки кількість населення світу невпинно зростає, перед сільським господарством сьогодні стоїть завдання подвоїти виробництво продуктів харчування, водночас зменшуючи затрати ресурсів і пом’якшуючи вплив на навколишнє середовище. Розробити технології для досягнення цієї мети взялися засновники нідерландської компанії SOLHO.

Над створенням системи, що має назву SPRHOUT (Solar Powered Off-grid Horticultural UniT), команда SOLHO працювала з 2016-го, відколи з’ясувалося, що існує попит на поновлювані рішення в садівничому секторі.

За три роки SOLHO втілила свої ідеї в життя, продемонструвавши інноваційну концепцію на прикладі теплиці, де виробляють ківі. Систему встановлено в регіоні Нова Аквітанія на південному заході Франції для теплиці площею 3 га. Вона була успішно введена в експлуатацію протягом одного тижня і зараз працює безпілотно.

Новітня технологія наразі застосовується для вирощування рослин ківі, проте розробники стверджують, що система може бути задіяна для виробництва всіх видів тепличних культур – від овочів до квітів.

Як працює нова система?

Поруч з теплицями розташовані сонячні батареї. За допомогою колекторів сонячна енергія перетворюється в теплову, яка зберігається в накопичувачі теплової енергії. За допомогою теплового двигуна  теплова енергія перетворюється в електричну.
Теплова енергія може також використовуватися безпосередньо для нагрівання або охолодження теплиці – у разі необхідності.

Основні переваги SPRHOUT

 – скорочення викидів CO2 на 75%;
 – немає необхідності використання електроенергії або газу;
 – система працює в режимі 24/7 завдяки унікальним можливостям зберігання енергії;
 – система надає 90% економії порівняно з поточними рішеннями.

У компанії стверджують, що можуть відкрити новий ринок для виробників теплиць, оскільки з такою системою тепличне господарство можна розгорнути в будь-якому місці, навіть там де практично немає інфраструктури.

Розробники відзначають високий потенціал цієї енергосистеми на посушливих територіях, де зростає попит на високотехнологічні теплиці, що вирощуватимуть продукти харчування для місцевого ринку. В регіонах, де існує проблема нестачі води, замість вирощування на відкритому ґрунті, можна впроваджувати захищене виробництво, при цьому можна заощаджувати багато води і водночас отримувати якісніші овочі.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.