У столиці Данії Копенгагені відвели ділянку площею 35 тис. кв. метрів у районі Ерестад для будівництва інноваційного еко-поселення під назвою UN17 Village. Його збудують із повторно використаних матеріалів – бетону, дерева та скла, а будівлі використовуватимуть виключно геотермальну та сонячну енергію.

UN17 Village позиціонують як перший будівельний проект у світі, який відповідатиме усім 17 «цілям сталого розвитку», – програмі, ухваленій на саміті ООН 2015 року. Архітектори сподіваються, що модель цього еко-поселення стане прикладом для наслідування в усьому світі.

Поселення складатиметься з 400 квартир. Кожен модуль будинку матиме зелений дах і колектор дощової води, який зможе збирати півтора мільйона літрів на рік.

Передбачається, що публічними просторами будуть користуватися не лише жителі будинків, але й усі мешканці Ерестаду. Це має зменшити соціальну нерівність.

Комплекс матиме конференц-центр, ресторан, теплиці та заклади для фуд-шерингу – останні мають заохочувати людей вирощувати власні продукти та ділитися надлишком замість того, аби їх викидати.

Повідомляє Ecotown