В Україні створили Українське грунтове партнерство. Це стало результатом координації зусиль держави, науки, бізнесу, громадськості та міжнародних організацій.

Його місія спрямована на пошук шляхів ефективного управління грунтовими ресурсами країни і є ще одним етапом у державній системі охорони та відтворення родючості грунтів.

Про це зазначив заступник міністра агарної політики та продовольства Володимир Топчій. «В Україні налічується близько 800 видів грунтів. Крім того, понад 60% земельного фонду країни становлять унікальні чорноземні грунти, – зазначив він. – Актуальним питанням є збереження грунтових покривів, їхнє екологічне та безпечне використання».

Україна завдяки високому потенціалу грунтових ресурсів відіграє стратегічну роль на світовому ринку продовольства та в гарантуванні глобальної продовольчої безпеки.

Тому важливим завданням Українського грунтового партнерства є збереження важливих екосистемних та інших функцій грунтів, а також підтримка нейтрального рівня деградації грунтового покриву країни.

Крім того, завданням Українського грунтового партнерства є поглиблення співпраці з Глобальним грунтовим партнерством, до якого Україна приєдналася у 2014 році, а також із регіональним Європейським грунтовим партнерством і субрегіональним Євразійським грунтовим партнерством.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.