Космічний моніторинг сільгоспземель уже був протестований у 2018-му в 3 областях. Цьогоріч технологією планують охопити всю Україну. Про те, що дає моніторинг аграріям, ОТГ, державі, розповідає консультант програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов.

Впровадження цієї унікальної технології дозволить ефективніше використовувати та контролювати використання земельного ресурсу, що вкрай важливо в умовах відкриття ринку землі.

Дистанційне зондування землі дає можливість за допомогою супутника створити точні карти посівів сільгоспкультур, чітко визначити межі полів, виділити основні типи покриттів на території, яку досліджують.

«Фахівці роблять супутникові знімки і збирають наземні дані про посіви. Їх об’єднують і будують математичну модель розпізнавання й класифікації. В результаті можна побачити, що і де росте, наскільки зволожена земля», – розповідає Володимир Попов.

За допомогою супутника можна відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях, оцінювати стан зволоження землі й контролювати сівозміни.

При аналізі даних супутника будується математична модель, котра описує, як, до прикладу, змінюється індекс вегетації на кожному полі або на яку врожайність можна розраховувати.

Які можливості надає дистанційне зондування землі?

Араріям

Космічний моніторинг сільгоспземель забезпечить дані, необхідні фермерам для планування діяльності та впровадження точного землеробства. Таким чином, господарства зможуть прогнозувати врожайність, регулювати план посівів і зрошення полів.

ОТГ

Об’єднані територіальні громади зможуть контролювати використання землі та відстежувати повноту сплачених податків.

Державі

На підставі інформації, отриманої в результаті дистанційного зондування землі, держава матиме можливість складати точні прогнози та коригувати аграрну політику.

За словами Володимира Попова, у 2019 році карту дистанційного зондування землі отримає вся країна, її дані будуть доступні на геопорталі.

«Коли команда розгорне цю технологію, побудує методологію і навчить фахівців нею користуватися, проект буде передано уряду на бюджетне фінансування», – відзначив експерт.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.