Svynnn

Держпродспоживслужба України звернулася до Генерального управління з митних питань Китаю щодо активізації переговорів з питання експорту української свинини до Китаю.

Про це повідомили в Асоціації тваринників України, посилаючись на лист від Держпродспоживслужби.

«Відкриття експортного ринку такої величезної за кількістю населення країни, як Китай дасть нашим свинарям величезні можливості для розвитку», – наголосила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Переговорний процес між Україною та Китаєм щодо експорту свинини триває давно, проте одним із стримуючих факторів була африканська чума свиней в Україні. «Тепер обидві країни опинилися у приблизно схожій епізодичній ситуації через спалахи АЧС у Китаї, але в Україні ситуація з АЧС стабілізована та контрольована», – зазначила Ірина Паламар.

Наразі Китай гостро переживає проблему АЧС, що вже спричинило дефіцит внутрішнього виробництва свинини.

Китай входить до числа найбільших країн – виробників свинини, проте для внутрішнього споживання її не вистачає. Ця країна – один із лідерів за імпортом свинини.

У 2018 році Китай закупив за кордоном 1,4 млн тонн свинини. Основними країнами-постачальниками з ЄС були Німеччина (27%), Іспанія (24%), Данія (17%), Нідерланди (14%), Франція (8%).

Повідомляє Agrotimes