Іспанська компанія Acciona встановила на корпусі однієї зі своїх турбін на вітроелектростанції Brena (іспанська провінція Альбасете) гнучкі фотоелектричні модулі. 120 таких модулів зможуть забезпечувати роботу допоміжних систем вітрогенератора.

Ініціатива дозволить провести польові випробування альтернативного типу гнучких фотоелементів, в основі яких – органічні компоненти, а не силіконові модулі або тонкоплівкова технологія. Також  фахівці компанії планують вивчити показники продуктивності органічних панелей в реальних умовах, а також оцінити можливості їх застосування для підвищення енергоефективності вітрових турбін. Органічні фотоелектричні елементи можуть повністю або частково покривати попит на енергію, необхідну для підтримки роботи вітрогенератора, використовуючи для цього сонячне випромінювання. В перспективі вони зможуть подавати електрику в систему й тоді, коли сонце не світить. Це стане можливим завдяки акумуляторним системам зберігання енергії.

Гнучкі сонячні панелі від німецької компанії Heliatek розташували на восьми різних рівнях. Їхня сукупна потужність становить 9,36 кВт, а товщина – всього 1 мм.

Хоча органічні модулі мають більш низьку віддачу в порівнянні з панелями на силіконовій основі, при їх виробництві використовуються вуглецеві матеріали, завдяки чому вони відрізняються підвищеною структурної гнучкістю, що дозволяє адаптуватися до різних поверхонь.

Крім того, вони мають ряд додаткових переваг:

 –  набагато нижчі витрати на техобслуговування;

 – менші енергетичні витрати в процесі їх виробництва;

 – легкість при транспортуванні;

 –  можливість повної вторинної переробки всіх компонентів.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.