Sorgo3 696x331

До фуражного сорго належать сорго-суданкові гібриди, кормове сорго та зернове сорго.

Найбільш прийнятною сировиною для виготовлення силосу є кормове сорго, яке дає змогу виробляти велику кількість поживного корму протягом літніх місяців і відрізняється універсальністю використання у тваринництві.

На концентрацію волокон і підвищення засвоюваності сорго впливає мутація BMR (brown midrib – коричнева прожилка). Фенотипові зміни на рослинах сорго BMR виражено коричневою пігментацією центральної прожилки листка рослини.

Втім, немає підстав стверджувати, що всі гібриди кормового сорго з мутацією BMR є продуктивнішими, ніж звичайне кормове сорго. Вибір має ґрунтуватися на продуктивності конкретних сортів і гібридів.

Показник кормової цінності використовують для порівняння силосу з кормового сорго та кукурудзяного силосу. Загалом поживна цінність кормових гібридів сорго становить 80-90% енергетичної цінності кукурудзяного силосу на одиницю сухої речовини.

Сорго-суданкові гібриди зазвичай характеризуються поживною цінністю, що становить 65-75% зазначеного показника для силосу з кукурудзи.

Повідомляє Agrotimes