Україна може стати найбільшим виробником амаранту в світі, цьому сприяють відповідний температурний режим і хороші ґрунти. Собівартість вирощування насіння $400 з гектару, а потенційна врожайність насіння може досягати 5 т/га. Галузь на злеті, посіви амаранту зросли в тричі, порівняно з минулим роком і досягли 5 тисяч гектарів. Про це повідомив Олександр Дуда, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.

Цього року відчувався дефіцит посівного матеріалу, його ціна зросла. В середньому неорганічне насіння коштує 25 тисяч грн/т, органічного – 30 тисяч грн/т.

У амаранта для переробки використовується абсолютно все, в першу чергу насіння. «Амарант – це концентрант білкових компонентів і при цьому не містить глютен. Китайці виробляють з нього замінник грудного молока для дітей», – наголосив Дуда.

В Україні виробляють олію, борошно, крупи, пластівці, в тому числі органічні. «Сухі сніданки – дуже перспективний продукт, якого поки що немає навіть в Європі.».

Вегетативна маса амаранту перевищує аналогічні продукти з люцерни – потенціал врожайності зеленої маси до 250 т/га. «Закордонні партнери часто звертаються за зеленою масою», – додав Дуда.

Експортним локомотивом продуктів з амаранту є олія, проте про масові продажі говорити поки що рано.

Культура придатна для весняних, поукісних та пожнивних висівів. Є сорт Ультра, який можна сіяти включно до 15 липня, він визріває до жовтня. Він має потенціал до 3,5 т/га. Один з кращих сортів – Лера.

Це відмінний попередник для інших культур. Технологія не складна, але потребує підбору техніки і дотримання технологій, додала Олена Вовченко, директор компанії Руна, що вирощуює амарант з 2012 року.

Пакистан, Індія, Перу та Китай – основні країни-виробники амаранту. В КНР посіви амаранту складають 100 тис. га. Ціна на товарний амарант коливається від $800 до $1600 за тонну. Індія впливає на ціни найбільше, індійський амарант найдешевший.

Передає propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.