Європейська бізнес асоціація вважає, що заплановане введення нового ДСТУ з 1 серпня 2019 року, яке є фактично зміною стандартів під час збору урожаю, зумовить ускладнення і непорозуміння на зернових підприємствах України та погіршить світову торгівлю. Тому Асоціація пропонує ввести новий стандарт із червня.

Новий ДСТУ на пшеницю заплановано ввести в дію з 1 серпня 2019 року, при тому що кампанія зі збору зернових стартує у червні.

Така зміна стандартів під час жнив може негативно позначиться на діяльності агропідприємств, призвівши до непорозумінь при прийманні, складуванні, обліку та відвантаженні зерна. Крім того, це «ускладнить міжнародну торгівлю».

Тому Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство агрополітики і продовольства, Міністерство економрозвитку і торгівлі та ДП «УкрНДНЦ» запровадити новий стандарт в Україні із червня.

В Асоціації повідомили, що новий стандарт зменшує кількість класів пшениці з 6 до 4 (3 класи продовольчої пшениці й 1 фуражної) і змінить методологію визначення якості зерна. Тому важливо підготувати роз’яснення щодо визначення класовості пшениці минулих урожаїв за новим стандартом, щоб запобігти непорозумінням.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...