Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Внесені до угоди зміни передбачають використання ідентичних правил походження товарів у двосторонній торгівлі та застосування «положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції».

Необхідність внесення змін зумовлена тим, що Україна з 1 січня 2019 року почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з Євросоюзом.

Протокол про внесення підписав Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та Міністр економіки Грузії Натела Турнава. Діяти вони почнуть після ратифікації парламентами обох країн.

За словами Степана Кубіва, зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС – Україна – Грузія.

Для українських виробників це означає, що вони зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.