Вітер, опади і методи промислового землеробства прискорюють ерозію ґрунтів і цю проблему потрібно вирішити до того, як світ зіткнеться з катастрофічними втратами врожайності сільськогосподарських культур і екосистемних функцій. 

«Негативні наслідки ерозії ґрунту стають все більш очевидними, і від цього необхідність спільної роботи стає все більш актуальною», – повідомив заступник Генерального директора Продовольчої і сільськогосподарської організаціїї ООН (ФАО) з питань клімату та природних ресурсів Марія Хелена Семеду. «Ми знаємо, як вирішити цю проблему, – сказала вона. – Запобігання ерозії ґрунтів за допомогою освіти, підвищення обізнаності та конкретних дій на місцях – кращий спосіб збереження ґрунтів здоровими. Це допоможе нам в досягненні цілей в галузі сталого розвитку».

За словами Семеду, сьогодні кожні п’ять секунд руйнується територія, еквівалентна одному футбольному полю, і планета знаходиться на шляху до деградації більше 90% всіх ґрунтів Землі. Ерозія ґрунтів, що викликана інтенсивним землеробством, глибокою обробкою ґрунту, посадками монокультур, надмірним випасом худоби, розростанням міст, знищенням лісів, а також промисловими і гірничодобувними роботами, може привести до втрати 50% урожаю.

Оскільки частинки органічного вуглецю легко вимиваються з ґрунту, ерозія також призводить до зниження потенціалу ґрунту. Внаслідок чого екстремальні погодні явища і ерозія ґрунту посилюють вплив один на одного.

Очевидно, що темпи ерозії ґрунту на ораних сільськогосподарських угіддях або пасовищах, що піддаються інтенсивному випасу, значно вище, ніж ерозія в умовах природної рослинності, і набагато вище швидкості ґрунтоутворення, а це означає, що ми виснажуємо непоновлюваний ресурс.

Рослинний покрив, включаючи чагарники, дерева, трави, покривні культури і стерню, може знизити вітрову ерозію більш ніж на 80%, а також підвищити водовбирну здатність, знизити ущільнення ґрунту і перешкодити створенню канав, які перешкоджають сільськогосподарським роботам. Неглибока оранка також ефективна, особливо в більш посушливих регіонах.

Для багатьох фермерів заходи боротьби з ерозією займають багато часу, а результатів доводиться чекати доволі довго. Дійсно, терасування, капіталомісткий, але високоефективний підхід, що практикується протягом тисячоліть, сьогодні не приносить бажаних результатів через погане управління та проектування, а також занедбаність майже у всіх регіонах, де вони знаходяться.

У той же час значні впливи ерозії відбуваються далеко від джерела. Наприклад, агрохімічний стік може забруднювати джерела води вниз за течією, що ще більше підвищує важливість розгляду заходів по боротьбі з ерозією ґрунту як питання, що вимагає значної державної підтримки.

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.