Національне космічне агенство уряду США (NASA) шукає нові інноваційні способи вирощування рослин на космічних станціях з метою забезпечення поживними речовинами астронавтів у тривалих місіях. Нещодавно завершився 21-денний експеримент Veg-PONDS-02, в якому на Міжнародній космічній станції протестували інноваційні системи для росту рослин – PONDS.

На даний час вирощування рослин у космічному просторі – не новина. Зазвичай для цього використовують так звані подушки, в які висаджують насіння і вводять воду шприцом. Цей метод має певні обмеження і не може застосовуватися для вирощування культур, які потребують значної кількості води.

Тому NASA, Techshot, Inc., у співробітництві з корпорацією Tupperware Brands, експертами з рідин дослідницького центру Glenn NASA і вченими Портлендського державного університету розробили нові системи для росту рослин – PONDS. Вони є менш фінансово затратними для виготовлення, мають більшу вологоємність, забезпечують більший простір для росту коренів і є повністю пасивною системою, тобто PONDS може забезпечувати повітря і воду для культур без залучення додаткових потужностей.

Наразі 12 експериментальних одиниць PONDS тестують у середовищі мікрогравітацій на Міжнародній космічній станції в межах проекту Veggie. 

Дослідники покладають великі надії на результати, оскільки NASA надалі планує здійснювати тривалі місії – повернутися на Місяць і рухатися до Марса, тому у вирощуванні їжі на станції існує гостра необхідність.

Блоки мають таку конструкцію, яка дозволяє дослідникам спостерігати за рухом води в агрегатах під час експерименту. Тестують системи із насінням салату ромен. Нещодавно рослини були зібрані і 6 одиниць PONDS повернуто на Землю для проведення подальшого аналізу.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.