У другий рік вегетації, наприкінці травня, у персика зі сплощеною кроною виконують зелені операції: видаляють конкурентів на кінцях скелетних гілок і обрізують пагони на центральному провіднику.

Формування крони завершується на третій рік вегетації. На бокових скелетних гілках формують напівскелетні: між ними і центральним провідником повинно бути не менше ніж 30-40 см.

На провіднику яруси не закладають, усі сильні річні прирости видаляють, слабші лишають, укорочуючи на 6-8 груп квіткових бруньок. Між залишеними приростами має бути 10−15 см. Прирости подовження скелетних гілок не вкорочують.

Обрізування, яке виконують на четвертий-п’ятий рік вегетації персика зі сплощеною кроною, має стимулювати плодоношення. У цей час слідкують, аби обростаючі гілки на центральному провіднику не перетворювалися у скелетні.

Потрібне обрізування на заміщення для створення плодових ланок. Унаслідок щорічного часткового омолодження центральний провідник не оголюється, має сильний річний приріст, тому плоди будуть високої якості.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.