Danyya

У Данії нещодавно відкрили новий корпус навчального закладу Копенгагенської міжнародної школи (Copenhagen International School), головною особливістю якого є фасад із розміщеною на ньому сонячною електростанцією. В класах учні вивчатимуть вироблення сонячної енергії на основі моніторингу роботи власної електростанції.

Понад 12 тисяч фотоелектричних модулів займають загальну площу 6 048 кв.м. Панелі колеровані в різні відтінки морського зеленого кольору та можуть змінювати ці відтінки в залежності від освітлення і кута зору. Сонячна електростанція буде виробляти приблизно 300 МВт-годин електроенергії на рік, забезпечуючи близько половини енергетичних потреб школи.

Технологія колерування модулів винайдена швейцарськими фахівцями з Лабораторії сонячної енергії і будівельної фізики при Лозаннській політехнічній школі (EPFL).

Фарбу для цього не застосовують – колір сонячним модулям надається в процесі інтерференції світла, який розроблявся в Лабораторії протягом  12 років.

Інтерференція світла – один із способів фарбування. Цей принцип можна спостерігати на мильних бульбашках або масляних плямах на воді. В даному випадку для колерування використовуються спеціальні фільтри товщиною в нанометри, які наносяться на скляні панелі. Конструкція фільтра визначає, світлові хвилі якої довжини будуть відображатися як видимий колір. Інша частина сонячного світла поглинається сонячною панеллю і перетворюється в енергію.

Повідомляє Ecotown