В Австрії понад 73% виробництва електроенергії припадає на відновлювані джерела енергії, 20% поки що добувають з невідновлюваних джерел. Однак Уряд країни має амбітну мету – до 2030 року досягти 100% споживання електроенергії з відновлюваних джерел. Основою енергетичної системи в Австрії є гідроенергетика. Вона покриває 65% національного виробництва електроенергії (43% гідроелектростанції на річках та близько 21% на водосховищах). Беззаперечна перевага надається малим гідроелектростанціям потужністю менше 10 МВт. Наразі в  Австрії працює понад 5 000 таких міні-ГЕС. Їх частка в національному виробництві гідроенергії становить 14% (<1 МВт: 4,6%, 1-10 МВт 9,3%).

Попри те, що більше 75% австрійського гідроенергетичного потенціалу вже використано, міні-ГЕС будуть будуватися і у майбутньому. Крім того, значна увага приділяється розвитку технологій у галузі та модернізації існуючих станцій для підвищення ефективності їх роботи. Для стимулювання розвитку гідроенергетики в Австрії ГЕС потужністю 2-20 МВт отримують інвестиційну субсидію, а станції потужністю менше 2 МВт можуть вибирати між зеленим тарифом та інвестиційною субсидією. Серед незмінних переваг гідроенергетики є значні обсяги виробництва відновлюваної енергії, висока ефективність (близько 90%), можливість зберігати та виробляти електроенергію за запитом, гнучкість та регуляторна сила, що забезпечує стабілізацію мережі у тому числі для інтеграції нестійких відновлюваних джерел, таких як вітер і сонце.

Дотримання екологічних стандартів

Будучи членом ЄС, Австрія має зобов’язання застосовувати Європейську рамкову директиву про воду. Вона зокрема вимагає, щоб нові проекти не погіршували екологічний стан річок («Принцип не-погіршення стану»), а також наявні додаткові природоохоронні ареали. Вплив на екологію річок пов’язаний з чутливістю річки, вже існуючих тисків і їх впливів, кумулятивного впливу та типу гідроелектростанції. Зазвичай малі та міні-гідроелектростанції не призводять до погіршення екологічного стану річки, якщо встановлені рибоходи забезпечують міграцію риб та санітарний пропуск води.

Гідроенергетика не стоїть на місці

В Австрії існує багато цікавих проектів з будівництва міні-ГЕС з «екологічно чистим дизайном», рибоходами та з застосуванням сучасних новинок. Цікавою технологією є, наприклад, рибохід, який виробляє енергію, також в країні в процесі будівництва сучасна насосна станція Obervermunt II з цілим рядом інновацій.

Австрійці переконані: розумний підхід до будівництва гідроелектростанцій дозволяє не тільки досягти вигоди для громад, але й зберегти природу.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.