Товарне свинарство Данії поступово набуває форми великого спеціалізованого виробництва, що належить приватному або кооперативному капіталу. Вже є ферми, де одночасно відгодовують до 2,5 тис. свиней, а також репродукторні господарства на 800-1000 свиноматок.

Враховуючи те, що в структурі собівартості свинини до 70-80% – витрати на корми, а амортизація будівель – 4-6%, фермери прагнуть передусім скоротити витрати на корми, а планування будівель та їхню механізацію здійснювати найвідповідніше до біологічних потреб свиней.

У разі укрупнення товарних господарств все більшого поширення набуває безвигульне утримання свиней. Така система є результатом обмеженості земельної площі у Данії та невигідності використання її під випаси. Її впровадження стало можливим завдяки застосуванню повноцінної годівлі тварин та утриманню їх на підстилці.

Згідно із загальноприйнятими стандартами свинарства в Данії, у групі з 10 свиней на кожну тварину має припадати 1,9 кв. м. Для груп до 10 тварин кожній з особин потрібно до 1,7 кв. м. До того ж, незалежно від розміру стада в загороді, простір для відпочинку свиней лежачи має становити мінімум 1,3 кв. м на тварину.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.