Учень 11 класу Політехнічного ліцею НТУ “КПІ” Данило Коваленко розробив екологічний метод переробки гуми за допомогою рідкого азоту.

Проект “Утилізація відпрацьовних шин кріоакустичним методом” отримав «золото» Малої академії наук, а також золоту медаль і гран-прі Міжнародної учнівської олімпіади з екології у місті Найробі (Кенія).

У лабораторії кріогенної техніки, яка знаходиться у підвалі столичного Політехнічного інституту, 11-класник винайшов найекологічніший метод переробки гуми.

«Шматки гуми занурені у рідкий азот, який має температуру -200 градусів по Цельсію, тріскаються і кам’яніють, – пояснює хлопець. – Вже три роки працюю над проектом після уроків, а все починалося з шкільного реферату».

Для маленьких шматків вистачає і крихітної ультразвукової ванночки, а для великих потрібна у 400 разів потужніша установка, каже хлопець.

«Переробка тонни старих покришок коштуватиме лише три тисячі гривень, – розповідає Данило Коваленко. – Із замороженого і потрощеного матеріалу можна робити  спортивні мати, використовувати як домішку для виготовлення автомобільних шин або асфальту».
Головна відмінність нового методу – відсутність шкоди довкіллю, наголошує школяр. «Сьогодні покришки спалюють чи подрібнюють – чим вища температура, тим більше отрути викидається у повітря», – зазначає він.

Розробкою вже зацікавилися західні підприємці, для яких Данило Коваленко виготовив модель заводу з переробки гуми. Хлопець сподівається побачити макет у реальному розмірі.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.