Нещодавно заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета взяв участь у 10-му Міжнародному форумі «Дні українського бізнесу в Польщі», під час якого наголосив на важливості поглиблення українсько-польської кооперації в сфері АПК. 

«Серед пріоритетів Мінагрополітики – розвиток фермерства, сільськогосподарської кооперації та нарощення виробництва аграрної продукції з доданою вартістю. Потреби сільгоспвиробників в обладнанні та техніці для виробництва продукції з доданою вартістю не можуть повністю задовільнити українські виробники. Враховуючи, що таке обладнання виробляється у Польщі, Мінагрополітики зацікавлене у створенні спільних українсько-польських підприємств для збирання сільськогосподарської міні техніки та обладнання», – зауважив Віктор Шеремета.

Вітчизняні сільгоспвиробники та кооперативи потребують обладнання з виробництва, збирання, зберігання, переробки, визначення якості, сортування та фасування  продукції бджільництва.

Крім того, міністерство зацікавлене у створенні спільної логістичної кампанії для продажу сільськогосподарської продукції в країнах ЄС.

Також заступник Міністра Віктор Шеремета відмітив збільшення товарообігу продукцією АПК між двома країнами. Так, за 3 місяці 2019 року товарообіг між Україною і Польщею зріс на 15% відповідно до минулого періоду, при цьому експорт перевищив імпорт на 13%.
ТОП 5 товарних позицій експорту до Польщі (за 2018 рік):

 – олія, всього (123 млн. дол. США);
 – залишки і відходи харч. пром. (105 млн. дол. США);
 – насіння олійних культур (73 млн. дол. США);
 – шкіри з шкури ВРХ, овець, ягнят та ін. (48 млн. дол. США);
 – плоди, горіхи та цедра (39 млн. дол. США).

ТОП 5 товарних позицій імпорту з Польщі (за 2018 рік):

 – м’ясо та субпродукти (66 млн. дол. США);
 – шкіри з шкури ВРХ, овець, ягнят та ін. (64 млн. дол. США);
 – залишки і відходи харч. пром. (63 млн. дол. США);
 – різні інші харчові продукти (63 млн. дол. США);
 – какао-боби, продукти з нього, шоколад (48 млн. дол. США).

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.