9-696x378

Капуста за рік стала дешевшою на 40%, картопля – на 35%. Зниження цін відбулося завдяки збільшенню власного виробництва та імпорту. Виняток – тепличні помідори.

Ціни на популярні ранні овочі в Україні порівнюють аналітики «Інфо-Шувар». За їхніми даними, більшість овочів нового врожаю на гуртових ринках коштує навіть дешевше, ніж рік тому.

Хоча минулорічний борщовий набір  коштує дорого, ранні капуста та картопля дешевші, ніж торік. Аналітики вважають, що зниженню цін на картоплю сприяло збільшення пропозиції як вітчизняної продукції, так і імпортної з Азербайджану та Єгипту.

Просідання цін на капусту, за їхніми даними, зумовлено суто збільшенням пропозицій вітчизняної продукції. Знизилася ціна й на цвітну капусту: на 30% за рік.

Проте не всі ранні овочі подешевшали за рік: ранні буряк та морква на 12-18% дорожчі, ніж минулого року. На 2-3% дорожчі й тепличні томати.

Аналітики «Інфо-Шувар» зазначають, що ціни на ранні овочі могли б бути ще нижчими, оскільки збільшилися виробничі площі в теплицях. Але через похмуру та холодну погоду дозрівання овочів у них затримується.

Повідомляє Landlord