Quot Quot

Вчені Імперського коледжу Лондона та стартап Arborea працюють над першим у світі «біосолярним листям». Вони переконують, що воно знатне більш ефективно очищувати повітря від вуглекислого газу і наповнювати атмосферу киснем, ніж звичайне дерево.

За словами розробників, нова технологія може замінити «роботу» 100 дерев, використовуючи площу поверхні одного дерева.

На поверхні сонячних панелей «листя» утворюють мікроводорості та фітопланктон, вони можуть бути встановлені на землі, будівлях і дахах. Технологія дозволяє також виростити рослинний білок за рахунок накопичення вуглецю з вуглекислого газу. Новизна технології полягає в здатності обробляти вуглекислий газ при наднизькому тиску. Інші технології в таких умовах вимагають встановлення газового компресорного обладнання. Arborea виготовляє сонячні панелі із мільйонами вживлених мікроводоростей. Ці панелі, або «біонічні дерева», потім виконують своєрідний фотосинтез, витягаючи з атмосфери вуглекислий газ і перетворюючи його на біомасу, допомагаючи продукувати хімічні елементи.

Сонячні панелі з «біосолярним листям» встановлюють в університетському містечку. Проект є частиною зобов’язань коледжу щодо зменшення впливу на навколишнє середовище нового кампусу.

Вчені наголошують, що технологію доречно застосувати і на дахах лондонських складів та громадських офісів. Крім того, «біосолярне листя» має всі шанси  перетворитися у всесвітню тенденцію.

Повідомляє Ecotown