Тенденція здорового харчування та звички вітчизняного споживача до споживання круп підтримують обсяги їх виробництва, а іноді і імпортні поставки до України. 

Згідно з даними Державної служби статистики, виробництво таких круп як рисова, пшенична, а також пластівці із зернових культур демонструвало зростання у першому кварталі 2019 року, в той час як виробництво інших круп (з жита та вівса) у аналізований період знизилось – на 14,3%.

«Найбільше за підсумком трьох місяців збільшилось виробництво рису – вдвічі, пластівців із зернових культур – на 10%, обсяги пшенично крупи зросли на 5,3%», – повідомляють в Раді з питань експорту продовольства.

Торгівля на зовнішніх ринках у 2018 році була досить млявою у сегментах рису (3,4 тис. тонн), пшеничної крупи (915 тонн), тоді як експорт пластівців склав 35,3 тис. тонн.

У 2019 році відзначається зростання у всіх сегментах круп: рису – 2,3 тис. тонн (67% минулорічного експорту), пластівців – 9,9 тис. тонн (+16,2%), пшеничної та інших круп – на чверть.

В імпорті ситуація протилежна. Тут спостерігається загальне зниження у січні-березні 2019 року на 23% (з 31,2 тис. тонн до 24,1 тис. тонн) Частка рису в загальному обсязі круп є найбільшою – 72%, однак імпорт за три місяці знизився на 23%. Варто зазначити, що основні країни-постачальники рису залишились незмінними: Пакистан – 33%, Індія – 30,6% та Китай – 11%.

Імпорт пластівців зернових культур також зменшився на 28% до 5,7 тис. тонн. Казахстан, Білорусь та РФ є основними країнами постачальниками даного сегменту у 2019 році.
Зростання демонстрував лише сегмент пшеничної крупи – на 80%.

«Відносно стабільний вітчизняний попит на крупи та зростання внутрішнього виробництва, дещо стримують імпортні постачання круп до України. Однак, говорити остаточно про поступове зниження імпорту у 2019 році передчасно», – зазначають у Раді з питань експорту продовольства.

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.