Багато сільськогосподарських інновацій, які сприяють підвищенню стійкості фермерів до стихійних лих, не вимагають великих капіталовкладень і при цьому дозволяють отримувати значні економічні вигоди.

Продовольча і сільськогосподарська організації ООН (ФАО) проаналізувала дані багаторічних досліджень, проведених на понад 900 фермах у 10 країнах світу. Результати опубліковано в новій доповіді ООН.

Прості методи виявилися дієвими

Продемонстровано, що багато сільськогосподарських інновацій, які сприяють підвищенню стійкості господарств до стихійних лих, легко доступні для малих фермерів і не вимагають значних капіталовкладень.

Більше того, ці інновації приводили до значного зростання врожайності фермерських господарств та фінансового прибутку навіть за відсутності будь-яких стихійних лих.

Прикладами подібних методів є посадка мангрових лісів для захисту прибережних районів від повеней, використання стійких до повеней сортів рису або встановлення пристроїв для збору води на дахах та зрошувальних систем.

Переконливі цифри

У середньому, методи зниження ризику лих, проаналізовані в дослідженні, принесли вигоди в 2,2 разу більше, ніж ті практики, які фермери використовували раніше. Перевагами були як збільшення сільгоспвиробництва, так і запобігання ризикам, пов’язаним із лихами.

Середнє співвідношення вигод до витрат для методик зниження ризику лих становило 3,7 у сценаріях настання стихійних лих. Це означає, що на кожен долар, вкладений у зниження ризику лих, фермер отримав $3,7 з точки зору запобігання втрат або отриманого прибутку. В умовах відсутності лих цей показник зріс ще більше – до $4,5.

Необхідне розширення масштабів застосування

ФАО стверджує, що збільшення обсягів інвестування в попереджувальні заходи щодо зниження ризику лих є більш ефективним використанням ресурсів порівняно зі значними витратами на реконструкцію і відновлення після стихійних лих. Тому досить важливо перейти від невеликих пілотних проектів щодо зниження ризику лих у сільському господарстві до ширшої реалізації таких методів.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...