Chernivtsi

У трьох мікрорайонах Чернівців підключила вуличні ліхтарі до сонячних панелей.

Проект реалізує ЧМГО “Бізнес-центр” у партнерстві з департаментом житлово- комунального господарства Чернівецької міської ради у рамках програми ЄС “Угода мерів – Демонстраційні проекти”.

Зокрема, 16 пілотних сонячних панелей встановили на стовпах вуличного освітлення на вулиці Руській, бульварі Героїв Крут та на вулиці Я. Налєпки в Садгорі.

Загалом проект передбачає встановлення майже 4,2 тисяч світлодіодних вуличних ліхтарів замість старих, заміну майже 130 км зовнішніх ліній електромереж і 33 шаф керування вуличним освітленням. Наразі розробляється проектно-кошторисна документація для проведення робіт з подальшої модернізації вуличного освітлення. Наразі вже проведений енергоаудит мереж, ламп вуличного освітлення і споживання енергоресурсів.

Ліхтарі працюватимуть в автоматичному режимі й на центральний пункт надходитимуть дані з обліку електроенергії, а також інформація про ймовірні виникнення несправностей.

Завдяки реалізації проекту збільшиться річна економія електроенергії, зменшаться витрати міського бюджету на утримання обладнання, а також зменшаться викиди вуглекислого газу.

За умовами програми ЄС “Угода мерів – Демонстраційні проекти”, Чернівці отримують грант з Євросоюзу, який покриває 80% вартості робіт, решта – кошти з міського бюджету.

Повідомляє Ecotown