В польській місцевості Шафлари мають намір пробурити геотермальну свердловину глибиною до 5,3 кілометрів і вартістю 45 мільйонів злотих (328 мільйонів гривень). Температура води на такій глибині сягає 130 градусів за Цельсієм, що дає можливість виробляти електроенергію. Якщо прогнози фахівців підтвердяться, це буде перша геотермальна електростанція в Польщі.

На базі свердловини також є можливість створити когенераційну газову електростанцію, тепличний комплекс з використанням тепла геотермальної води, бальнеологічний комплекс з плавальним басейном та водолікувальним комплексом, а також дослідно-промислову установку з видобування йоду з геотермальної води.

В Шафларах існує три геотермальні свердловини завглибшки 3 кілометри. Вода в них нагрівається до температури близько 90 градусів за Цельсієм і зігріває будинки, готелі та громадські будівлі. Загалом у Польщі існує кілька геотермальних теплових установок. Першу відкрили в 1993 році, а всього задокументовано 26 геотермальних джерел. Причому, налічують ще 68 перспективних для освоєння родовищ термальних вод.

Проект використання геотермальної енергії є також і на Львівщині – «Рекреаційно виробнича зона на базі джерел підземних термальних вод».

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.