Українська плодоовочева асоціація оцінила обсяги яблук, що лишилися на початок травня в українських фруктосховищах. Загалом у фермерів і трейдерів зберігається зараз не менше 80–85 тисяч тонн яблук, що вдвічі перевищує минулорічний рекордний показник, а отже, є винятковим запасом для України.

Аналітики відзначають, що одночасно зі зростанням роздрібних цін на яблука впали й обсяги споживання цієї продукції, оскільки на ринку вже активно продавалася садова суниця нового врожаю.

«Це безпрецедентний обсяг запасів яблука для України в цей період, тому що роком раніше в сховищах на цю дату залишалося не більше 40 тисяч тонн яблука, що теж було рекордом», – говорить Катерина Звєрєва, директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації.

Враховуючи невеликі обсяги споживання яблука в Україні у період з травня до серпня, цих запасів, що зараз є у сховищах, цілком могло б вистачити до серпня для повного задоволення попиту, якби якість яблук, якість сховищ і економічна доцільність це дозволяли».

Про це повідомляє EastFruit

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.