Nut 696x464

Глобальне дослідження під керівництвом Міжнародного інституту досліджень сільськогосподарських культур для напівзасушливих тропіків (ICRISAT) та залучення вчених з Університету Західної Австралії визначило гени, які можуть бути використані для розвитку посухостійкого та теплостійкого нуту. 

Відкриття має важливі наслідки для вирішення світової проблеми голоду, у якому нут розглядається як ключовий продукт.

Нут знаходиться на третьому місці за популярністю серед бобових, проте засуха і підвищені температури (тепловий стрес) спричиняють втрату понад 70% світових врожаїв нуту. Можна сподіватися, що результати досліджень допоможуть вивести більш витривалий сорт нуту.

Провідний дослідник ICRISAT, директор дослідницької програми Genetic Gains та професор Інституту сільського господарства UWA Раджеєв Варшней, повідомили, що дослідницька група визначила такі гени, як REN1, β-1, 3-глюканаза та REF6, які можуть допомогти культурам переносити температури до 38 градусів за Цельсієм і забезпечать більш високі врожаї.

Професор Кадамбот Сідік з Інституту сільського господарства UWA повідомив, що керівництво UWA було раде, що їхня інституція стне частиною глобальних досліджень та докладе всіх можливих зусиль для покращення майбутнього планети.

«Це значний прорив», – сказав професор. «Досягнення продовольчої безпеки та впевненості в майбутньому є дуже важливим, і результати цього дослідження допоможуть австралійським і світовим селекціонерам нуту розробити сорти нуту з поліпшеною посухостійкістю, теплостійкістю та врожайністю».

«Дослідження стало можливим завдяки плідному партнерству між UWA і ICRISAT за останнє десятиліття та вкладом 19 інших організацій з усього світу», повідомив пан Кадамбот Сідік.

Про це пише propozitsiya.com