Китай нарощує імпорт фруктів, стаючи все більш важливим ринком збуту для провідних світових експортерів. За інформацією аналітиків EastFruit, імпорт фруктів, горіхів та ягід в Китай за перші чотири місяці 2019 року зріс до $3,1 млрд. перевищивши минулорічний показник імпорту за цей же період на 26%. 

Як і роком раніше, головним імпортним товаром в вартісному вимірі була черешня. На її імпорт Китай витратив майже $0,9 млрд., Що було на 2% менше торішнього рекорду. Пік імпорту черешні в Китай традиційно припадає на китайський новий рік, а близько 99% всього імпорту черешні надходить з Чилі.

Імпорт столового винограду також виріс на 22%. Вперше більше половини імпорту столового винограду довелося на Перу. На другому місці серед постачальників була Австралія і лише на третьому – Чилі. Серед великих постачальників столового винограду в Китай були також ПАР, Індія, Єгипет і США.

Швидше за все зростав імпорт ще одного екзотичного фрукта – мангостана. На мангостан і манго Китай витратив $160 млн в звітному періоді, причому левова частка витрат припала саме на мангостан, а імпорт цих фруктів виріс майже в шість разів.

Також дуже швидкі темпи зростання імпорту дуріана. Китайці просто в захваті від дуріана – цього смачного фрукта з неймовірно огидним запахом. За перші чотири місяці імпорт дуріана в Китай збільшився в 4,5 рази і досяг $206 млн.

Звертає на себе увагу і висока динаміка по імпорту сливи в Китай – він виріс майже в два рази за аналізований період. Імпорт ананасів також більш ніж подвоївся. Крім того на 63% зріс імпорт бананів в Китай, на 33% – імпорт фісташок, на 34% – імпорт кокосів, на 10% імпорт лохини, на 34% імпорт персика та нектарина, на 7% імпорт заморожених ягід. Тобто практично по всіх позиціях спостерігалося впевнене зростання імпорту, що підтверджує високу актуальність даного ринку збуту для постачальників фруктів усього світу.

Чилі, вже традиційно, залишалися країною-лідером з постачання фруктів в Китай в цей період часу. За чотири місяці чилійські експортери заробили на експорті фруктів в Китай $1,2 млрд. Найбільший же прорив в рейтингу здійснив Таїланд, який вийшов на друге місце і наростив експорт фруктів в Китай в 2,6 рази за вказаний період. Головними позиціями експорту серед тайських фруктів в Китай були дуріан та лонган.

Серед лідерів поставок фруктів були також В’єтнам та Філіппіни, переважно експортували в Китай екзотичні фрукти. Перу в рейтингу експортерів фруктів на ринок Китай вийшов на п’яте місце, збільшивши відвантаження на 47%. А ось США різко знизили поставки, що стало прямим наслідоком торгових воєн. Експорт фруктів за січень-березень 2019 року з США до Китаю знизився на 35% в результаті чого США випали з п’ятірки головних постачальників продуктів цих товарів в цей період року. До речі, основну виручку США в цей період забезпечували горіхи: фісташки, мигдаль, волоський горіх, макадамія та фундук.

Якщо подібна динаміка імпорту фруктів в Китай збережеться, то імпорт фруктів в Китай, за прогнозами аналітиків EastFruit вперше за календарний рік перевищить $10 млрд.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.