Україна сьогодні – світовий аутсайдер по врожайності та прибутковості АПК з 1 га оброблюваної землі, навіть з огляду на високу якість українських чорноземів. Проте цілком реально, аби потенціал вітчизняного аграрного ринку міг рости на 20% щорічно. 

Наразі в середньому по світу виручка з гектара становить близько $1600, тоді як в Україні показник прибутковості з гектара (з урахуванням необроблюваних земель) становить близько $200. Низька ефективність українського аграрного сектора – наслідок неготовності інвестувати в нові аграрні технології. Україна може експортувати значно більше агропродукції, ніж сьогодні, а для цього необхідно створити сприятливі умови.

 AgriTech – технологічні розробки, орієнтовані на використання в сільському господарстві, – одна з найбільш привабливих галузей для підприємців та інвесторів.

За останні 5 років інвестиції в AgriTech-стартапи по всьому світу зросли більш ніж в 10 разів і зараз перевищують $5 млрд. на рік.

«AgriTech в нашій країні розвивається досить швидко та бурхливо і в тому напрямку, в якому його рухає Україна. Він показує хороші результати в плані контролю, але сильно відстає, на жаль, по точному землеробству, якщо порівнювати з іншими країнами. Інструменти точного землеробства ми купуємо в основному в США та інших країнах. Є свої напрацювання, є стартапи в Україні, що працюють в цьому сегменті, але, на жаль, вони ще на ранніх стадіях. Ми відстаємо, бо не дуже багато інвестуємо в цю сферу», – повідомив керівник департаменту впровадження інновацій Групи компаній Ukrlandfarming Володимир Бабій.

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...