На Тернопільщині на сьогодні функціонують понад 60 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 70% з них зорганізовані протягом двох останніх років. З них понад 15 молочарного типу. На місцевому рівні молокосировини вони разом із селянами- одноосібниками виробляють до 75% цього продукту. Тоді як сільгосппідприємства не більш 23-25%. 

Надійно прописався і працює кооператив «Лосятинське молочне джерело». Реорганізоване спільно з Кременецьким молокозаводом воно об’єднало понад сотню молокоздавачів Лосятина. Де на сьогоднішній день місцеві жителі, хто утримує 2-3 і більше корів, забезпечені доїльними апаратами, на молокоприймальному пункті встановлено лабораторію, де без будь- яких хімічних речовин перевіряють якісні показники складу молока.

Молочні потічки не міліють і в селах Бучацького району. Найуспішніший в області сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бучачекопродукт» об’єднує 1320 мешканців з 21 населеного пункту. Щодня на переробні заводи Тернопільщини й сусідніх областей вони подають до 8 тонн молокосировини. Практично кожна третя сім’я, що входить до кооперативу утримує в особистому селянському господарстві дві- три корови, від яких надоює до 30 літрів молока на добу. Всього в кооперативі налічується 1300 високоудійних корів. Вагома надбавка від реалізації продукту 3-4 тис грн на місяць. СОК «Бучачекопродукт» надав постійну роботу майже 50 своїми кооператорами, які працюють на 32 молокопунктах приймальниками, лаборантами, їздовими.

У нас стабільна ціна на екологічно чисту молочну продукцію, її постійно погоджуємо зі своїми кооператорами, – каже голова підприємства, колишній банківський працівник Олег Грицак. – З молокопереробними заводами маємо договори й кожна сторона їх дотримується. За власні кошти закуповуємо доїльні апарати, їхню вартість компенсує держава.

У Теребовлянському районі вже успішно працюють два молочні кооперативи  – «Ладвест» в  с.Ладичин і  «Друга хвиля» с. Дарахів  – каже начальник управління агропромислового розвитку Теребовлянської РДА Лариса Донецька. Зроблено добрий початок й заділ на створення нових робочих місць, покращення добробуту та соціальної сфери на селі.

Повідомляє Agroter

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.