Перспективи рекордного врожаю і відсутність досі фітосанітарного дозволу на експорт до Китаю, ймовірно, призведуть до того, що абсолютна більшість обсягів експорту українського ріпаку буде спрямована до країн ЄС в липні-червні 2019/20 МР, особливо – враховуючи на зниження імпорту каноли з Австралії у другій половині поточного року. 

Згідно з очікуваннями експертів OilWorld, українські експортери поставлять на зовнішні ринки 2,7 млн тон ріпаку протягом першої половини нового сезону (+17% у порівнянні з результатами аналогічного проміжку попереднього маркетингового року).

Стимулювати до активних продажів протягом названого часового проміжку буде наближення відміни відшкодування ПДВ на експорт ріпаку, що відбудеться наприкінці 2019 року.

Така зміна у політиці відшкодування ПДВ може бути розглянута як введення 20% мита на експорт ріпаку, що стимулюватиме внутрішню переробку даної олійної культури.

Водночас,  посівні площі під озимим ріпаком будуть суттєво скорочені цього року, після того, як восени 2018 року вони збільшилися на 0,3 млн га.

Внаслідок швидкого експорту в перші місяці 2019/20 МР в цілому, в першу чергу – активного постачання у напрямку ЄС, варто очікувати, що запаси ріпаку в Україні наприкінці 2019 року, дещо перевищуватимуть рівень попереднього маркетингового року, незважаючи на очікуване зростання валових зборів в цьому сезоні на 0,6 млн тон. 

Про це пише propozitsiya.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...