Компанія Iron Ox з Каліфорнії оголосила про початок продажів своєї продукції, вирощеної за допомогою роботів. Гідропонна ферма, яка була відкрита в жовтні минулого року, пропонує три сорти зелені: червоний щавель, базилік і салат.

На прилавки Bianchini’s Market – сімейного продуктового магазину, який спеціалізується на місцевих і органічних продуктах, надійшли перші партії урожаю.

Iron Ox – це одна з компаній, яка намагається автоматизувати сільськогосподарське виробництво. Для вирощування овочів на фермі використовують комбінацію робототехнічних маніпуляторів, гідропонних чанів і роботів-носіїв.

Попри неодноразові твердження, що їхнє господарство є «автономним», люди все ще потрібні для деяких функцій. Працівники висаджують рослини та пакують продукцію, коли вона вже готова до вживання. А роботи контролюють процес вирощування.

Одна з переваг полягає в тому, що робототехнічні ферми можуть бути розташовані ближче до клієнтів. В Iron Ox розповідають, що шлях транспортування виробленої ними зелені до магазину Bianchini’s становить лише 0,6 милі, що наполовину менше відстані, типової для салату.

Це означає зниження транспортних витрат і коротший шлях від грядки до столу, що є вагомим фактором, коли йдеться про вплив на навколишнє середовище того, що ми кладемо на тарілку.

Проте масштаби діяльності Iron Ox поки що обмежені. Компанія продає всього три сорти зелені і доставляє їх до Bianchini’s Market лише раз на тиждень. Ціни не є надмірними, але вони належать до високих. Упаковка з двома унціями червоного щавлю коштує $2,49, з двома унціями базиліку – $2,99, а з чотирма головками салату – $4,99.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.