6metriv 696x466

Компанія із Сан-Франциско, яка вирощує рідкісні сорти зелені на вертикальних фермах, інвестує в дослідження впливу освітлення на властивості продукції. Це допоможе краще з’ясувати ряд факторів, які сьогодні використовують при створенні середовищ для різних культур.

На вертикальних фермах Plenty, що являють собою ряди піддонів з рослинами, які простягаються на висоту 20 футів (близько 6 м), вирощують рідкісні сорти базиліку, салату, цибулі, щавлю, мізуни та іншої зелені. У компанії вважають, що за такими фермами – майбутнє землеробства.

Переваги критих вертикальних ферм

 – можуть бути розміщені практично скрізь: на безплідній землі, в кількох кроках від центру великого міста; у країнах, які мають обмежений доступ до виробництва сільгоспкультур (які страждають від сильних посух, екстремальних погодних явищ і відсутності орних земель);
 – забезпечують ідеальне середовище для росту рослин, створене за допомогою технологій;
   –  мають продуктивність, у 350 разів вищу порівняно із зовнішнім виробництвом;
   –  скорочують шлях продукції від ферми до столу, що забезпечує її свіжість.

Оскільки світло є одним із найважливіших факторів навколишнього середовища для рослин (забезпечує всю енергію, необхідну для росту і є джерелом інформації для спрямування таких процесів, як висота, розгалуженість, щільність поживних речовин і стресостійкість), Plenty наразі інвестує в дослідження алгоритмів світла.

Алгоритми є багатовимірними і охоплюють інтенсивність світла, спектр, тривалість і терміни. Унікальність освітлювальної програми Plenty в тому, що вона об’єднує прикладну і фундаментальну науку, працюючи в тісному співробітництві з інженерами для забезпечення високої енергетичної ефективності.

Для створення цих алгоритмів науковці досліджують посіви, шукаючи відповіді на такі запитання:

 – які оптичні властивості рослини?
 – звідки вона походить і де краще виростає?
 – як вона окультурена і як вписується в екосистему?
 – які частини ми споживаємо?
 – які поживні речовини можуть сприяти здоров’ю і за яких умов вони накопичуються?

Дослідження покликані створити ідеальну систему біологічного зворотного зв’язку. «Ми зможемо дозволити рослинам керувати своїм середовищем», – каже Tessa Pocock, директор з оптимізації освітлення Plenty.

Повідомляє Landlord