У фазу росту пагонів і листків винограду, не пізніше появи п’яти справжніх листків, виконують перше обламування пагонів. Таким чином остаточно унормовують навантаження куща пагонами і врожаєм.

Передусім видаляють усі слабкі пагони, що розвилися на штамбі й рукавах, за винятком потрібних для заміни або відновлення скелетних частин куща. Кількість пагонів має відповідати силі росту куща.

У цей період слід звернути увагу на початкові симптоми чорної плямистості на молодих листках – овальні та нечітко окреслені некрози, здебільшого поблизу центральної жилки, яка внаслідок хвороби чорніє. Прохолодна, волога і затяжна весна сприяє поширенню хвороби по всьому кущу.

Ще однією загрозою цього періоду є інфекція мілдью. Про початок розвитку інфекції свідчать зеленуваті або жовтуваті «маслянисті» плями різної величини на верхньому боці листка.

Проти комплексу грибних хвороб (мілдью, оїдіум, чорна плямистість, антракноз, еутипоз) застосовують один із фунгіцидів на основі 70% пропінебу; 70% метираму; 80% манкоцебу; 80% фолпету; суміші 80% фолпету з 2% триадименолу.

Після закінчення обприскувань міжряддя виноградника глибоко розпушують й одночасно вносять у зону кореневої системи третину річної норми азотних добрив. Цей прийом підсилює ростові процеси лози й підвищує її стійкість до стресових чинників довкілля.

У період росту пагонів виноградники обстежують на наявність гусениць гронової листовійки. Ознаками присутності шкідника є павутинні гнізда з гусінню. Гронова листовійка найбільше загрожує ділянкам у знижених місцях, загущеним і погано вентильованим.

У цей період виконують і друге обламування та перше підв’язування пагонів. Це поліпшує вентиляцію крони кущів. Під час підв’язування пагони слід рівномірно розподілити у просторі шпалери, орієнтуючи їх вертикально або похило.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...