Одним із дієвих способів збільшення кількості паростків на картоплі є стимулювальні надрізи впоперек бульб завглибшки до 2 см із залишенням перетинки.

При цьому пробуджуються вічка не лише на верхівці бульб, але й на нижній частині (для ранньої картоплі надрізи не застосовують, її пророщують).

Ніж, перед роботою по надрізаню бульби, поміщають на кілька хвилин у розчин Лізолу (антисептичного засобу). Часто практикують обробку різаної поверхні попелом.

Різані бульби не слід висаджувати в холодний, вологий або занадто сухий ґрунт.

Різати посівні бульби не бажано, це призводить до зростання захворюваності. Прийом виправданий лише для прискореного розмноження високоякісного посівного матеріалу.

Різати можна лише великі бульби з округлою формою, вічка на яких розміщені рівномірно. Мінімальна вага різаного шматочка має становити 25-30 г.

Садять різані бульби тоді, коли температура та вологість ґрунту дозволяють утворитися на них рановій перидермі (багатофункціональна тканина, утворена комплексом клітин, різних за будовою та функціями). Висаджувати такі бульби треба зрізом донизу для швидкої появи сходів.

Повідомляє Agrotimes

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.