Підприємця з с.Таврія Скадовського району Херсонської області Сергія Афанасіївського можна титулувати «арахісовим королем». Адже він єдиний в області аграрій, який ризикнув вкласти свої кошти в працю з відродження арахісової плантації. Раніше цю культуру вирощували в Білозерському та Голопристанському районах. 

«Через велику частку ручної праці для отримання гідного врожаю і непередбачуваного коливання цін на калорійний «земляний горіх», фермери від нього відмовилися – не захотіли працювати собі в збиток. Тепер до смачних та поживних бобів самий час «повернутися обличчям», – переконаний фермер.

«У минулому році заклали зрошувальну плантацію арахісу на площі в 100 гектарів. І навіть отримали врожай по 2,5 тони з гектара. Це небагато – можна і вдвічі більше вирощувати. Але через брак досвіду і технологій вчасно зібрати врожай не змогли, – зізнається підприємець. – Так, помилки стали нам уроком, і тепер до нового посіву ретельно підготувалися: якісне насіння продуктивного сорту арахісу і пристрій для викопування горішків придбали в Болгарії, і я сам пройшов там стажування в профільному інституті під Пловдивом. А роботу механізували завдяки комбайну виробництва США.» 

Поки «арахісовий король» Херсонщини не отримує надприбутків. Але Сергій Афанасьевский переконаний: при правильній постановці виробничого процесу та маркетинговій політиці ця культура дозволить добре заробляти. Адже харчова промисловість України щорічно використовує сотні тон земляного горіха, і оскільки його в країні майже не вирощують, цю сировину доводиться імпортувати. А разом з попитом зростає і ціна: за кілограм арахісу у нас вже дають близько $2.

Зараз в світі збирають 35-36 мільйонів тон арахісу в рік – в основному в Індії та Китаї. Обсяги його вирощування збільшуються на один-два відсотки щорічно, тоді як попит зростає випереджуючими темпами, а разом з ним ростуть і оптові ціни. Наприклад, в 2017 році кілограм сирого індійського арахісу пропонували за $1,03-1,07, тепер – удвічі дорожче. В Україні закупівельні ціни арахісу досягають від 50 до 80 гривень за кілограм.
І якщо збалансувати виробничі витрати, і налагодити отримання хороших врожаїв, арахіс на поливних землях вирощувати буде навіть вигідніше, ніж овочі або кукурудзу.

Повідомляє EastFruit