Збільшення поставок цибулі врожаю 2019 року з Узбекистану  трохи остудило ціни на ринку України.

Згідно з останнім оновленням цін,  на оптовому ринку «Шувар» у Львові імпортну цибулю врожаю 2019 року пропонують по 21-23 грн/кг (0,71-0,78 EUR/кг). Імпортну цибулю врожаю 2018 року на «Шуварі» сьогодні пропонують по 20-25 грн/кг (0,68-0,85 EUR/кг) в залежності від якості. За останній тиждень ціна на цибулю знизилася на 15-20%.

«Рання цибуля – це товар, з яким треба вміти працювати. Вона досить складно переносить логістику, втрачає протягом транспортування мінімум 10% ваги та швидко псується. Притримати такий товар неможливо, його потрібно продати протягом тижня. Тому, цілком можливо, що збільшення такої пропозиції буде негативно впливати на ціни в найближчі тижні», – розповідають професійні трейдери.

Крім поставок з Узбекистану, на українському ринку продовжує збільшуватися пропозиція ранньої цибулі з Єгипту, яка пропонується приблизно за тією ж ціною, що і узбецька, але значно краща за якістю. До того ж, вже на початку травня, українські трейдери очікують перші пропозиції цибулі врожаю 2019 року з Таджикистану.

До інформації: протягом квітня в Україні була зафіксована чергова хвиля подорожчання цибулі, в другій половині квітня ціни на ринку зросли в 2 рази до 25-28 грн/кг (0,85-0,95 EUR/кг). Такий рівень цін є рекордно високим за всю історію незалежної України.

Більш того, вже не вперше в цьому сезоні, ціни на цибулю на українському ринку стали помітно вище цін на ринку сусідньої Польщі, яка теж в цьому сезоні дуже залежна від імпорту.

Про це пише propozitsiya.com 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.