На Гаваях планують розпочати тестування трьох потужних енергетичних установок для видобутку електрики з океанських хвиль.

Так, у середині травня з Портленда на острів відправиться потужна хвильова енергетична установка – 42-метровий і 826-тонний «Океанський Буй» (Ocean Buoy), а через два місяці – ще два альтернативних агрегати для проведення аналогічних випробувань від Oscilla Power і Columbia Power.

Платформа «Буя», що пройшла трирічні випробування в Атлантиці, генерує енергію з води, яку набігаючі хвилі женуть в турбіну. 100-мегаватна хвильова “ферма” за рахунок перетворення в електрику енергії обертових лопастей може забезпечити екологічно чистим ресурсом до 18 000 будинків.

Примітно, що саму платформу можна паралельно використовувати в цілях, далеких від енергетики, наприклад, під будівництво станції з опріснення морської води, рибзавод або навіть підводний дата-центр подібний до тих, які зараз тестує Microsoft (гігантські сервера, які виробляють надлишкове тепло, розміщують під водою для підтримки оптимальної температури).

За прогнозами ірландської компанії Ocean Energy, яка займатиметься тестуванням портлендської установки, хвильова енергетика має потенціал у 10% від усього світового попиту на електроенергію і, на відміну від традиційних виробництв енергії, не має негативного впливу на клімат планети.

Обслуговування енергетичних установок на воді завжди складніше, ніж на суші, тому хвильові електростанції поки що не використовуються у промислових масштабах. Однак нові випробування на Гаваях можуть покласти цьому початок. Наприклад, в Oscilla Power планують почати продаж установок після випробувань протягом року.

Повідомляє Ecotown

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.